14 Nisan 2010 Çarşamba

Sağlıklı ve zinde bir vucuda sahip olmak

Sağlıklı ve zinde bir vucuda sahip olmak
Yaza az kaldı. Dolayısıyla vücudumuzu bir an önce forma sokmaya da!
Vücudunuzu yaza hazırlamanız, fit bir bedene sahip olmanız ve kendinizi hafiflemiş ve enerjik hissetmeniz için size 10 önerimiz var. Mutlaka uygulayın!
siki vucut glr10 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Vücudunuzu şaşırtın
Hep aynı egzersizleri rutin bir şekilde yapmayın. Farklı sporlar yaparak farklı kasları çalıştırmak, daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur. Önerimiz eğer her gün yürüyüş yapıyorsanız, arada bir
bisiklete binmeyi deneyin.
siki vucut glr 1 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Kurallar koyun
Kendinize karşı katı olmak ve spor için kurallar koymak sizi daha disiplinli kılacaktır. Mesela spor yaparken yediğiniz yiyeceklere kurallar koyun. Böylece daha düzenli ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.
siki vucut glr2 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Zaman değil, kuvvet harcayın
Yağ kaybetmenizi sağlayan şeyin uzun süreli bir spor değil de, kuvvet harcamanızı gerektiren egzersizler olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle bir dakika aralıklarla, güç kullanarak yaptığınız spor, metabolizmanızı ateşleyecek ve vücudunuzdaki fazla yağları hızlıca yakacaktır.
siki vucut glr6 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Açık havayı değerlendirin
Hazır havalar da ısınmışken spor aktivitelerinizi açık havada yapmaya özen gösterin. Çünkü vücudumuz dış ortamda ısısını kaybetmemek için daha çok çalışmak zorunda kalır. Dolayısıyla açık havada yapılan sporlar daha etkilidir.
siki vucut glr3 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Az ve sık yiyin
Spor yaparken uyguladığınız beslenme düzeninin sıklığı ve niceliği çok önemli. Önemli olan sık ve az porsiyonlarda yemek. Ayrıca, ağır bir akşam yemeği yemek yerine, sabahları zengin bir kahvaltıyı tercih etmeyi de unutmayın.
siki vucut glr7 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Mola vermeyi unutmayın
Spor yaparken arada bir mola vermek, aralıksız çalışmaktan daha etkilidir. Yapılan araştırmalara göre, yarımşar saatten iki set şeklinde bisiklete binmek bir saat aralıksız bisiklete binmekten daha fazla kalori yaktırıyor.
siki vucut glr4 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Plan yaparak çalışın
Birden fazla kas grubunu çalıştıran egzersizler, etkiyi iki katına çıkarırken, süreyi yarıya indirir. Bu nedenle spor eğitmeninizin bu şekilde hazırlayacağı program ile çalışmak daha faydalı olacaktır.
siki vucut glr11 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Günlüğe herşeyi not edin
Kendinize bir günlük edinin ve ne yiyip ne içtiğinizi buraya not edin. Böylece hem beslenmenize takip edebilir, hem de yediklerinizin kalorileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik bu yöntemle daha bilinçli beslenmek de mümkün olacaktır.
siki vucut glr12 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Güne zıplayarak başlayın
Sabah saatin alarmını ertelemek hemen hepimizin alışkanlığı haline gelmiştir. Bu erteleme işlemi yerine, uyanmanız gereken saatten 10 dakika daha erken uyanıp 5 dakika boyunca zıplayabilirsiniz. Evet, kulağa ve göze komik gibi gelse de, bunu yapmaya değer. Çünkü 5 dakika boyunca zıplamak hem 40 kalori yaktıracak, hem de metabolizmanızı hızlandıracaktır.
siki vucut glr5 Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Her zaman merdiveni kullanın
Spor ve egzersiz dışında bunu mutlaka uygulayın. İşten eve dönerken metroya mı bineceksiniz? Yürüyen merdiven yerine basamakları tercih edin. Apartmana girdiniz ve karşınızda asansör mü duruyor? Hayır, siz merdivenleri kullanın. Böylece pratik bir şekilde bacaklarınızı da çalıştırmış olacaksınız.
spor hatalari glr Kaslı bir vücut için yapılması gerekenler
Paylaş

0 Yorum:

Yorum Gönder