4 Şubat 2010 Perşembe

Apple bombayı patlattı, işte yeni iPad! : Yeni Aypod :)

Apple bombayı patlattı, işte yeni iPad! : Yeni Aypod :)

Tablet bilgisayar pazarının lideri olması beklenen Apple’ın iPad’i nihayet yüzünü gösterdi.

Dün akşam San Francisco’da Apple’ın efsane patronu Steve Jobs’ın da katıldığı tanıtım gecesinde en az iPod ve iPhone kadar önemli olduğu belirtilen yeni tablet bilgisayar iPad’in tanıtımı yapıldı. Pek çok kişi yeni cihazın iSlate olarak adlandırılacağını tahmin ediyordu fakat iPad ismi resmiyet kazanmış oldu.

Apple’ın yeni oyuncağının dokunmatik ekranı 9.7 inç boyutunda ve 1024×768 çözünürlüğe sahip. Yeni iPad 1 GHz çalışma frekansına sahip A4 işlemcisini taşıyor. Depolama için SSD disk kullanan iPad’in 16 GB, 32 GB ve 64 GB kapasiteli üç farklı versiyonu bulunuyor. Bu üç versiyon sırasıyla 499$, 599$ ve 699$ fiyatla satılacak.

Pili “bekleme modunda”yken 1 ay dayanabilen iPad ile 10 saat kesintisiz film izlemek mümkün. Bluetooth desteğinin bulunması da bağlantı zenginliği açısından güzel bir özelik.

Wi-Fi kablosuz ağ desteğine sahip olan iPad’in 2 ay içinde pazara sunulacağını belirten Steve Jobs, 3G destekli modelin ise 3 ay sonra satışa hazır hale geleceğini söyledi. Böylece iPad ile 3G üzerinden görüntülü görüşme yapılabileceği yönünde duyduğumuz haberler doğru çıkmış oldu.

720p çözünürlüğünde HD video da oynatabilen iPad için daha şimdiden pek çok yazılım firması kendi uygulamalarını duyurmaya başladı.

iPad’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Paylaş

0 Yorum:

Yorum Gönder