28 Temmuz 2009 Salı

Avea 3G Tarifesi : Avea 3g Tarifesini Açıkladı

Avea 3G Tarifesi : Avea 3g Tarifesini Açıkladı
Üçüncü nesil uygulamalarının başlayacağı 30 Temmuz’a sayılı günler kala, teknoloji tutkunlarının merakla beklediği fiyatlandırma konusu da netleşmeye başlıyor.

Abonelerine ‘en avantajlı 3G paketlerini’ sunma konusunda iddialı konuşan Avea’da görüntülü konuşmanın bedeli dakikası 10 kuruş (1 Kontör) olacak.

Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, düzenlenen basın toplantısında 3G’ye geçen abonelerinin mevcut ses tarifelerini, aynı koşullar ile kullanmaya devam edeceklerini, internette ise mevcut koşullardan daha avantajlı, daha ucuza yararlanacaklarını ifade etti. Avea grubu olarak 2009 yılında 1 milyar liranın üzerinde yatırım yapacaklarını dile getiren Akdemir, “Yaptığımız yatırımların içerisinde en büyük bölümü bu yıl 3G oluşturuyor.” dedi.

Akdemir, Avea’nın kurulduğu 2004′ten bu yana 12,4 milyon müşteri kitlesine ulaştığını belirterek, numara taşınabilirliğinde 617 bin net abone ile en çok kazanan operatör olduğunu kaydetti. Türkiye’nin en çok konuşturan operatörü olma iddiasını sürdürdüklerini ifade eden Akdemir, son 3 yılda GSM pazarı toplamda yüzde 7 oranında büyürken Avea’nın yüzde 19,5′luk pazar payına ulaştığını aktardı. Avea’nın son 2,5 yılda diğer yakın operatörle olan yüzde 70 gibi bir dramatik farkı kapatarak şu anda ikinciliğe ortak olmuş durumda olduğunu kaydetti.

Toplantıda verilen bilgiye göre Avea abonelerine, görüntülü konuşmanın bedeli dakikası 10 Kr/1 Kontör olacak. 30 Temmuz – 31 Ekim tarihleri arasında her yöne 15 dakika ücretsiz görüntülü konuşma imkanı sağlanacak. 3 aylık kampanya süresi boyunca internet paketleri mevcut fiyatlardan, ancak daha yüksek kapasite ile sunulacak. Aboneler cepte internet için 100 MB’lik paketten 8 TL/49 kontör’e, 2GB’lik paketten ise 35 TL/199 kontöre faydalanabilecek. Kampanya süresince bilgisayardan mobil internete erişimde ise 35 TL’ye 1GB yerine 2GB, 55TL’ye ise 4 GB yerine 6GB kapasite sunulacak.

Avea’nın görüntülü konuşma çerçevesinde hizmete sunacağı 3 tarifesinin ayrıntıları şöyle:

3G Hoşgeldin Paketi:

- Ayda 7 TL karşılığında

- 30 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuşma

-1 saat ücretsiz Mobilvizyon

- 100MB data

- Seçİzle: 1 içerik

3G Standart Paket:

- Ayda 17 TL karşılığında

- 60 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş

- 3 saat ücretsiz Mobilvizyon

- 250MB data

- Seçİzle: 2 içerik

Süper Paket:

- Ayda 27 TL karşılığında

- 150 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş

- 5 saat ücretsiz Mobilvizyon

- 500MB data

- Seçİzle: 3 içerik

Paylaş

0 Yorum:

Yorum Gönder