1 Mayıs 2009 Cuma

Örgü Öğrenme Teknikleri, Resimli Örgü Örme

Örgü Öğrenme Teknikleri, Resimli Örgü Örmeİlk görüntüde iki şişle yapılan animasyon iki ayrı parçanın bir araya getirilerek ilmeklerin birlikte kesilmek suretiyle kapatılması.
2. görüntü yandan ilmek artırma tekniği (sıranın bitiminde veya başında şiş'e bir kere ilmek dolamak sureti ile yapılır)
3.görüntü(kırmızı iple);şiş'e başlangıç ilmeklerinin atılması tekniğidir.
4.görüntü(kırmızı ipli iğne ile yapılan)örgü üstüne iğne ve iple işleme yapma tekniğidir(kanaviçe ve goblen yapmak gibi)
5.görüntü(kırmızı iple,mavi ipli sıranın üstüne yeşille yapılan)örgü içinde,bir alt sıradaki (mavi ipli sıra)ilmekten,ilmek artırma.
6.görüntü(yeşil üstündeki sıra)iki ilmek arasından ilmek artırma.
7.görüntü(sarı iple)ters haroşa örme tekniği
8.görüntü düz örgü üstünde (kenardan bir blok içinden)yandan (kırmızı iple)ilmek çıkarma tekniği
9.görüntü (iki animasyon dönüşümlü görüntü)örgünün ters(haroşa gibi duran tarafı)yüzeyinde ilmeğin etrafına bir ip dolama yapıp,örgünün düz yüzeyinde o doladığı ipi ilmekle beraber düz örgü şeklinde dokuyor(mantığını anlamadım ???yani bu bir örnek midir yoksa bir teknikmidir bilemiyeceğim ..deneyip anlamak gerekiyor)
10.görüntü yine kırmızı ip ve şişle bu sefer örgünün tam kenar ipinden ilmek çıkarma tekniği..
11. görüntü (sarı iple düz örülen)burda da iki ilmek arasında şiş üstüne ilmek atma(dolama) yapılarak artırma;bir sonraki sırada bu işi üstüne artırılan ilmek örülünce orda ajur oluşur (yani aynı zamanda ajur yapma tekniğidir)fakat bu arada şiş üstündeki ilmek sayısı artar şayet öyle bir artma arzu edilmiyorsa(örneğinize göre tabii)her artırma ajur sayısına göre ilmek eksiltmeye gidilir.
resimli dantel örme şekilleri,resimli örgü teknikleri,resimli örgüler,örgü öğrenme,örgü örenme teknikleri
Paylaş

0 Yorum:

Yorum Gönder